A Google honlapján a napokban egy olyan változtatást kezdett el bevezetni, amivel a cég keresőjének 1996-os megalkotása óta fennálló hagyományt tör meg. A cég ugyanis nekiállt végleg "legyilkolni" az aláhúzást keresője találati listájában látható linkeken, amik ezt követően a mára már furcsának ható formázás nélkül jelennek majd meg.

 

A linkek aláhúzással történő jelölésének történelmi okai vannak: a kattintható hiperlinkek a normál szövegtől történő megkülönböztetésre ugyanis hagyományosan ezt a fajta megkülönböztetést használták az első böngészők. Ezt későbbi társaik is átvették és alapértelmezésben - egyéb erre vonatkozó direktíva hiányában - máig aláhúzzák a linkeket a legmodernebb webezéshez használt szoftverek is.

Balra a régi, jobbra az új formázás. A különbség nem nagy, de az aláhúzás elhagyása szebb, jobban olvasható oldalképet eredményez.
Balra a régi, jobbra az új formázás. A különbség nem nagy, de az aláhúzás elhagyása szebb, jobban olvasható oldalképet eredményez.

Ugyanakkor az aláhúzás tipográfiai és design szempontból egy számos hátránnyal rendelkező megoldást képez, ami miatt a 2000-es évek elején elkezdett kiment a divatból, amikortól ugyanis az oldalak inkább már színek vagy más vizuális módszerek segítségével jelölik a linkeket. Kivéve a Google-t, ami egészen a legutóbbi időkig kitartott ez a mára már minden szempontból elavultnak tekinthető jelölésmód mellett.

A most bevezetett változásokkal azonban a keresőóriás is végleg szakít lassan két évtizedes hagyományával, és csatlakozott a modern weblapok sorához.